TUNCA, 1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜNÜ KUTLADI

TUNCA, 1 HAZİRAN DÜNYA SÜT GÜNÜNÜ KUTLADI

HABER TARİHİ: 01 Haziran 2021
895 Kişi okudu

‘’Pandemi, sağlıklı beslenme açısından sütün önemini bir kez daha hatırlattı’’

Tunca ; Dünya Süt Gününü kutladı

Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca 1 Haziran Dünya Süt Günü dolayısıyla açıklamalarda bulundu ve sütün insan sağlığı için önemini vurguladı.

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) tarafından alınan karar doğrultusunda 2001 yılından bu yana 1 Haziran tüm dünyada Dünya Süt Günü olarak kutlandığını belirten Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca; ‘’ Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü kararı ile 2001 yılından bu yana 1 Haziran tüm dünyada Dünya Süt Günü olarak kutlanıyor.  Bu çerçevede sektördeki tüm yetiştiricilerimiz ve paydaşlarımızın Dünya Süt Günü’nü kutluyorum. ‘’dedi.

Süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarlarda tüketimi, özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğunu belirten Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca; ‘’ Pandemi sürecinde bağışıklık sisteminin önemini bir kez daha anladık. Süt, insanoğlunun sağlıklı bir yaşam sürebilmesi için en temel, en dengeli ve besleyici gıda. Süt ve süt ürünlerinin yeterli miktarlarda tüketimi, özellikle büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu okul çağı çocukları başta olmak üzere her yaş grubu için önemlidir.  Bağışıklık sistemini güçlendirecek şekilde beslenmenin çok önemli olduğu şu günlerde tüm dünya, sağlıklı beslenme açısından sütün önemini bir kez daha hatırladı.’’dedi.

Süt  ve süt ürünleri tüketimine özen gösterilmesi gerektiğini ifade eden Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ulvi Murat Tunca; ‘’Sağlığımızı korumak için Süt ve süt ürünleri tüketimine özen göstermek lazım. Gelecek nesil olan çocuklarımıza ve de gençlerimize süt ve de süt ürünlerini  iyi anlatmalıyız.’’dedi.

Zorlu şartlarda üretime devam eden üreticilere teşekkür eden Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Ulvi Murat Tunca; ‘’Zorlu şartlara rağmen çalışan, emek veren yetiştiricilerimize, üreticilerimize teşekkür ediyorum ve 1 Haziran Dünya Süt Günü'nü kutluyorum’’ dedi.ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun