DESTEKLER ÜRETİCİMİZE HAYIRLI OLSUN

DESTEKLER ÜRETİCİMİZE HAYIRLI OLSUN

HABER TARİHİ: 06 Kasım 2020
1147 Kişi okudu

“Destekler üreticilerimize hayırlı olsun”

Manisa Süt Üreticileri Birlik Başkanı Veteriner Hekim Ulvi Murat Tunca, tarımsal destek ödemeleri kapsamında 2020 yılı Temmuz-Ağustos aylarına ilişkin, çiğ süt destekleme bedellerinin birlik üyelerinin hesaplarına yattığını belirtti.

Manisa Süt Üreticiler Birliği Başkanı Ulvi Murat Tunca 2020 yılı Temmuz-Ağustos aylarına ilişkin, çiğ süt desteği ödemeleri üreticilerinin hesabına yattığını belirtti. Manisa Süt Üreticiler Birliği Başkanı Tunca, “2020 yılı Temmuz-Ağustos aylarına ilişkin desteklemeler üreticilerimize hayırlı olsun” dedi

Konuyla ilgili açıklama yapan Birlik Başkanı Manisa Süt Üreticiler Birliği Başkanı Ulvi Murat Tunca, Tarım ve Orman Bakanlığımızın tarımsal destek ödemeleri kapsamında 2020 yılı Temmuz-Ağustos aylarına ilişkin, çiğ süt destekleme bedellerinin birlik üyelerimizin hesaplarına yattı. Üreticilerimiz bir litre soğutulmuş çiğ inek sütüne 35 kuruş destek alırken, çiğ inek sütüne ise 20 kuruş destek aldığını ifade etti.

Birlik Başkanı Tunca, “Manisa Süt Üreticileri Birliği olarak 2835 üyemiz toplamda 14544756 litre karşılığında 5020544,02 TL destek aldı. Ülkemizde hayvancılığının lokomotifi olan sütün desteklenmesi büyük önem arz etmektedir çünkü süte verilen destek hayvancılık işletmelerinin günlük masraflarını karşılamasında ve sürdürülebilirlik açısından büyük rol oynamaktadır. Bu kapsamda Bakanlığımızın üreticilerin bir numaralı gider kaynağı olan yem fiyatları ile ilgili de bir çalışma yapmasını, 1,3 olan süt-yem paritesinin korunmasını ve biran evvel bu mağduriyetin giderilmesini istiyoruz. ”dedi.

Manisa Süt Üreticiler Birliği Başkanı Ulvi Murat Tunca 2019 2. Dönem buzağı destekleri  yakın bir zamanda üreticilerimizin hesaplarına yatmasını beklediklerini ifade etti.ÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun